lekcja w klasie online
Metodyka

E-learning – co to jest i jak dobrze podejść do zdalnej nauki?

Wiek XXI to szereg nowych możliwości i technologii, dzięki którym nasze życie zmienia się w wyjątkowym tempie. Dostęp do komputerów i Internetu sprawia, że wiele dziedzin życia przenosi się do sieci. Praca zdalna już dawno przestała być nowością, a obecnie coraz ważniejszym trendem staje się zdalna nauka w klasie lub samodzielnie, np. języków obcych z native speakerem. Jak efektywnie uczyć się w domu?

E-learning – nauka w sieci – udogodnienia technologiczne

Choć e-learning znany jest od dawna, to na masową skalę korzystamy z niego od niedawna. Mimo to ilość narzędzi, z jakich można korzystać, robi wrażenie. Nauczanie zdalne może korzystać z wielu programów oraz aplikacji, dzięki którym można tworzyć wirtualne klasy.

Nauka języka online - laptop i tablica
Photo by Tumisu on Pixabay

Z pomocą uczniom, którzy chcą opanować szkolny program i poszerzyć swe zainteresowania, przychodzą też nowatorskie programy edukacyjne oraz gry, dzięki którym można połączyć naukę z dobrą zabawą. W ten sposób można uczyć się języków obcych i matematyki, można też zdobywać ciekawe wiadomości z geografii lub biologii.

Wszechobecne stają się też portale i serwisy internetowe poświęcone nauce lub wybranym jej dziedzinom. Zdalne nauczanie może zatem przybierać coraz ciekawsze formy, a internetowe wykłady, zdalne lekcje oraz edukacyjne programy sprawiają, że każdy uczeń, bez względu na wiek, może w prosty i przyjemny sposób poszerzać swą wiedzę na temat otaczającego go świata. Narzędzia do nauki zdalnej zadziwiają, a coraz szerszy ich wybór sprawia, że nauka w sieci staje się coraz przyjemniejsza.

Zobacz: Jak efektywnie prowadzić lekcje online?

Nauka języka obcego w domu zdalnie – podstawa sukcesu

Sukces w karierze zawodowej osiąga się na wiele sposobów. Potrzebne jest:

  • wykształcenie (choć na tak zwany „papier” patrzy się już coraz mniej),
  • doświadczenie,
  • czynne prawo jazdy i tak dalej.

Kolejnym obowiązkowym punktem w naszym CV jest znajomość języków obcych. Angielski trzeba znać, ale dobrze pochwalić się jeszcze znajomością jakiegoś innego języka obcego. Braki w tym zakresie można nadrobić z pomocą kursów językowych online – również prowadzonych zdalnie w obliczu restrykcji covidowych.

Te odbywają się w grupach, mniejszych bądź większych. Im mniejsze grupy, tym wyższa cena. Wiadomo, że w małej grupie nauka języka idzie znacznie sprawniej i szybciej.

Zobacz: Rola native speakera w nauce języka obcego. Dlaczego język jest ciekawy?

Popularność internetowych konwersacji z native speakerami

Popularni są też tak zwani native speakerzy, czyli osoby, które pomagają w kursie językowym, a którzy językiem obcym, którego chcemy się nauczyć posługują się na co dzień lub jest to ich język ojczysty. Gdy możemy swobodnie porozmawiać z kimś takim, nauka języka jest prostsza. Intensywność kursu językowego, godziny zajęć, lokalizacja szkoły zależy już od naszych osobistych preferencji i możemy wybierać zupełnie dowolnie.

W sukurs potrzebującym bezpośrednio kontaktu z native speakerem w czasach pandemii również przychodzi technologia. Popularność zyskują aplikacje typu Preply, iTalki czy Verbling, dzięki którym człowiek jest w stanie się połączyć z korepetytorem dowolnego języka obcego czy też nawet i korepetytorem z matematyki lub j. polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *