dziewczyna sprawdzająca słowo w angielskim słowniku
Języki obce Metodyka

Czytanie książek po angielsku – jak zacząć?

Czytanie książek po angielsku niesie dla nas same plusy. Nie tylko pozwala nam poznać książki w oryginale, co dla fanów literatury na pewno jest ogromną zaletą, ale do tego możemy uczyć się dzięki temu języka. Powiększamy swoją bazę słów i dowiadujemy się, w jakich ciekawych kolokacjach możemy je wykorzystać. Nie mówiąc już o tym, że pomaga nam to budować bardziej rozbudowane zdania.

Gdzie szukać książek po angielsku?

dziewczyna sprawdzająca słowo w angielskim słowniku
Zdjęcie libellule789 na Pixabay

Dzięki polskiej odsłonie Amazona dostaliśmy dostęp do w miarę taniej bazy książek w oryginale, w tym również po angielsku. Oczywiście nie są to pozycje faktycznie tanie, ale kosztują mniej więcej tyle, co ten sam tytuł w polskim tłumaczeniu. Oznacza to, że nie musimy się martwić kupowaniem książek od pośredników, którzy często są w stanie skasować nas po sto złotych za samą pozycję. Możemy też poszukać w kolejnych składach książek, gdzie przy okazji przyjmuje się je do skupu. Często możemy znaleźć tam pozycje po angielsku, choć przeważnie nie jest to nic wyszukanego i świeżego. Ale do nauki nada się jak najbardziej.

Polecone książki edukacyjne przez influencerów i inne osoby – Youtube i Internet

Książki po angielsku mają różne stopnie zaawansowania, a użyty w nich język jest bardzo nierówny. Dlatego zależnie od naszego stopnia zaangażowania warto dowiedzieć się, co polecają osoby na podobnym poziomie, które również czytają książki po angielsku w ramach nauki. Możemy spokojnie poszukać takich treści na YouTube, niekoniecznie nawet na polskim, ale także na różnego rodzaju zagranicznych kanałach. Tego typu materiały znajdziemy też na blogach prowadzonych zarówno przez osoby, które interesują się literaturą, jak i takie, które pomagają innym uczyć się języków obcych i pod tym kątem dopierają proponowane przez siebie pozycje.

Jak zacząć czytać po angielsku? Stopniowe przechodzenie z seriali na książki

Na początku czytanie książek w oryginale na pewno będzie sprawiać ci więcej trudności, niż czytanie po polsku, zwłaszcza jeśli do tej pory swoją naukę opierałeś na serialach czy filmach, czyli na języku słuchanym. Pojawiające się nowe słowa będziemy musieli znaleźć w słowniku i zapisać sobie gdzieś na boku, a przy dłuższych akapitach możemy się po prostu zmęczyć. Na początku więc taki typ nauki będzie szedł nam bardzo opornie, ale z czasem nabierzemy wprawę. Dlatego najważniejszym czynnikiem jest tutaj rutyna, którą musimy wprowadzić do swojej codzienności, jeśli chcemy lepiej radzić sobie z przyswajaniem książek w języku angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *